Na jakiej zasadzie przedsiębiorcy obchodzą kłopoty z BIK?

Obecnie ustrój bankowy sprawdza się wszędzie doskonale. Jest jednak mała nisza czy raczej niedoskonałość którą uzupełniły prywatne przedsiębiorstwa, zwane nawet parabankami - chodzi o wierzytelności bez lustracji wierzyciela. Mimo iż są one sprzęgane głównie z małymi pożyczkami od zaraz - spełniają też istotną funkcję dla osób majętnych posiadających inne długi. Zapewniają one zaciągnięcie sporego kredytu pod zastaw hipoteki - może to być posiadłość, samochód, obligacje czy inny majątek - bez żadnej weryfikacji w BIK.

Owszem wierzytelności tego rodzaju - obojętnie od wybranej opcji czy firmy w której staramy się o kredyt - są całkiem kosztowne. Jednak biznesmeni liczą się z tym, wierząc że jedynie właściwy i permanentny obieg pieniądza może zapewnić im nieustanny progres i profit. Na pełną wartość zaciągniętej wierzytelności - oznacza to kwotę oraz oprocentowanie - składa się przede wszystkim czterokrotność stopy lombardowej NBP która wynosi 24 %, mianowana odgórnie - ale to nie wszystko. Dowolny dług jest szczególnie zabezpieczany, choć samo zabezpieczenie uwarunkowane jest od kwoty kredytu. Do tego firmy pożyczkowe dołączają swoje marże w zależności od uzgodnionej umowy.

Podmiot który ma zgodne konto w Biurze Informacji Kredytowej a także darzący banki szacunkiem nigdy nie zgodziłyby się na takie warunki - zdecydowałby się na jasne umowy i stawkę procentową sugerowaną przez dowolny bank. W wypadku kredytów pozabankowych warunki też wprawdzie są jasne - lecz sporo mniej atrakcyjne i sprzyjające. Mimo to wiele ludzi używa tej opcji - posiadając inne długi i znaczną historię w BIK. Wiedzą po prostu jak inteligentnie posługiwać się tą możliwością.