
W jaki sposób zyskownie zaciągnąć kredyt pod zastaw nieruchomości?
Mówi się że kupno nowej nieruchomości - obojętnie czy będzie to dom, własne M czy ziemia jest bardzo dobrą inwestycją. Mimo że rynek nieruchomości jest niestabilny, jednak to właśnie posiadanie nieruchomości przynosi nam okazję zaciągnięcia kredytu hipotecznego, który gwarantują banki na dużo lepszych warunkach niż w przypadku zwykłej oprocentowanej pożyczki.
Pożyczkę tego rodzaju zdoła zaciągnąć pełnoletnia jednostka pod wymogiem okazania dowodu pracy, dopuszczalnego wieku i wystarczającej zdolności pożyczkowej. Głównym wyznacznikiem mimo to pozostaje rzecz, że to wierzyciel musi posiadać potwierdzenie własności mieszkania czy też być jej współwłaścicielem. Osoby prowadzące prywatną działalność gospodarczą mogą mieć pewne komplikacje przy pozyskaniu pożyczk pod zastaw domu. Banki mają ograniczoną ufność w takim wypadku, bojąc się że pieniądze osiągnięte z kredytu mogą posłużyć wierzycielowi na niewłaściwą inwestycję bądź podpieranie upadającej działalności.
Banki w pierwszej kolejności udzielają ochoczo pożyczek pod zastaw zwykłej nieruchomości. Zaliczamy do tej grupy mieszkania, rezydencje lub posesje - możliwie wykupione ziemie pod zabudowę nieruchomości. W drugiej kolejności banki ustalają hipoteki na posiadłościach o przeznaczeniach rolniczych, przemysłowych bądź lasach.
Dlaczego dużo ludzi decyduje się na wzięcie tego typu kredytu? Głównie jest ona sporo bardziej korzystna niż typowa pożyczka bankowa. Jej mocną stroną jest termin spłaty pełnej wierzytelności - może się on wahać od 10 do 20 lat. Banki determinują marżę statystycznie na 1-3 % - związane jest to z sytuacją, że mieszkanie jest nadal przez nas zamieszkiwana. Uzyskując kredyt tego typu procedurą pozabankową możemy bez wątpliwości trafić na wygodniejsze warunki czy też negocjować. Na jaką kwotę jesteśmy w stanie uzyskać wierzytelność - w obu wypadkach - także jeżeli chodzi o dług bankowy jak również pozabankowy?
Generalnie nie ma stwierdzonej górnej kwoty jaką można zdobyć pod zastaw mieszkania. Pomimo tego banki stwierdzają bezpieczną górną granicę która waha się w większości wypadków od 65 do 80 % wartości zastawionej nieruchomości. W przypadku pożyczki pozabankowej kwestia ma się kompletnie inaczej - kredytodawca może być w znacznym stopniu bardziej elastyczny, jest tu też szerokie pole do pertraktacji.
Podobno zakup nowej nieruchomości - niezależnie czy będzie to dom, lokal mieszkalny lub kawałek ziemi jest właściwą inwestycją. Mimo iż rynek nieruchomości jest chwiejny, tymczasem to właśnie posiadanie domu czy mieszkania zapewnia nam okazję zaciągnięcia kredytu hipotecznego, który dają banki na dużo lepszych warunkach niż w razie zwykłej oprocentowanej pożyczki.
Kredyt tego rodzaju zdoła uzyskać dorosła jednostka pod warunkiem okazania dowodu zatrudnienia, odpowiedniego wieku i dostatecznej zdolności kredytowej. Zasadniczym wyznacznikiem jakkolwiek pozostaje rzecz, że to wierzyciel musi mieć zaświadczenie posiadania mieszkania czy też być jej współwłaścicielem. Jednostki prowadzące swoją firmę mogą mieć niejakie trudności przy zdobyciu wierzytelności pod zastaw domu. Banki mają zawężoną ufność w tym wypadku, obawiając się że finanse załatwione z kredytu mogą posłużyć wierzycielowi na złą inwestycję bądź utrzymywanie upadającej firmy.
Banki głównie udzielają ochoczo kredytów pod zastaw zwykłej nieruchomości. Kategoryzujemy do tej grupy lokale mieszkalne, domy czy posesje - względnie wykupione ziemie pod zabudowę nieruchomości. W drugiej kolejności banki wyznaczają hipoteki na posiadłościach o przeznaczeniach rolnych, industrialnych lub leśnych.
Z jakiej przyczyny mnóstwo ludzi decyduje się na wzięcie tego typu pożyczki? Głównie jest ona sporo bardziej zyskowna niż typowa wierzytelność bankowa. Jej mocną stroną jest czas spłaty całkowitej wierzytelności - może on wynosić od 15 do 20 lat. Banki determinują marżę średnio na 1 do 3 procent - połączone jest to z faktem, że mieszkanie jest do tej pory przez nas zamieszkiwana. Uzyskując wierzytelność tego rodzaju procedurą pozabankową możemy oczywiście trafić na lepsze warunki albo prowadzić negocjacje. Na jaką wartość jesteśmy w stanie otrzymać kredyt - w obu przypadkach - także jeżeli chodzi o dług bankowy jak też pozabankowy? Generalnie nie ma określonej maksymalnej kwoty jaką jesteśmy w stanie nabyć pod zastaw mieszkania. Jednakże banki konstatują bezpieczną górną granicę która waha się przeważnie od 65 do 75 % wartości zastawionej hipoteki. W przypadku pożyczki pozabankowej rzecz ma się zupełnie inaczej - pożyczający może być znacznie bardziej elastyczny, jest tu także duże pole do pertraktacji.